• Nasze rekomendacje
  •  
    UWAGA!
    JEŻELI JESTEŚ ZAREJESTROWANYM UŻYTKOWNIKIEM I MASZ PROBLEM Z LOGOWANIEM, NAPISZ NAM O TYM W MAILU.
    admin@osme-pietro.pl
    PODAJĄC W TYTULE "PROBLEM Z LOGOWANIEM"
     
  • Słup ogłoszeniowy
  •  
    Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad.
    Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może bronić się przed demokratycznie podjętą decyzją.

    Benjamin Franklin

    UWAGA!
    KONKURS NA TEKST DISCO POLO ROZSTRZYGNIĘTY!

    Jeżeli tylko będziecie zainteresowani, idea konkursów powróci na stałe.
    A oto wyniki



    JAK SIĘ PORUSZAĆ POMIĘDZY FORAMI? O tym dowiesz się stąd.
     

sługa i pan

Wiadomość
Autor
januszek
Posty: 841
Rejestracja: 17 mar 2014, 16:53

sługa i pan

#11 Post autor: januszek » 07 paź 2022, 20:34

eka pisze:
27 lut 2022, 09:18
wielki narodzie rosyjski
kopniakiem wyślij na wojnę Putina
tekst napisany prawie bezpośrednio po tzw. specjalnej operacji, i jak na razie jeszcze go nie wysyłają. Bardzo się obawiam iż on to ów mały róg z apokalipsy czyli Antychryst . Brakuje mi tylko aby się publicznie ogłosił bogiem... Owszem los jego już jest przesądzony ale ile jeszcze krwi utoczy nie wiadomo.
Był już
Len-in
Stal-in
Kalin-in
Put -
len ,stal ,kalin-a są słowami dość czytelnymi put - odnoszę do' pust wsiegda budiet sonce' czyli czytam jako 'zawsze' b(bez "s")ale chyba się mylę

w każdym razie te końcówki z -in są jak widać bardzo niebezpieczne

pozdrawiam. przepraszam za te przemyślenia
ps. kawa była przednia

Awatar użytkownika
eka
Posty: 17020
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

sługa i pan

#12 Post autor: eka » 08 paź 2022, 09:13

Tak, na początku wojny (jak i przed nią) popełniłam kilka tekstów. O tym to nawet zapomniałam, tyle się dzieje w Ukrainie, że każdy dzień zasługuje na liryczny komentarz.
Nigdy potwora nie wyślą, jeszcze zdecydowana większość społeczeństwa stoi za nim murem, choć dziura się w nim nieco powiększa. Podobno ok. 700 tys. Rosjan w obawie przed mobilizacją uciekło z kraju. To też rodzaj buntu, inny jakościowo niż moim tekście, ale coś mówi o nastrojach w Rosji.
Społeczeństwo poza tym faktem ma się całkiem dobrze. Stopy procentowe o 10 punktów niższe niż w Polsce, znacząca waloryzacja świadczeń, w tym rentowo-emerytalnych (główny elektorat Putina), dodatków etc.
Sankcje Zachodu jeszcze prawie nie są odczuwalne.
Trochę propagandziści zaczęli utyskiwać na klęski w ichnim tv, ale wiadomo, nastrój teraz buduje się patriotyzmem: Rosja vs Zachód. Miliony się złapią, tym bardziej, iż faktycznie, Zachód się włączył, finansowo i militarnie wpierając Ukrainę.

Co do końcówki: in.
Oprócz sławnych z rzezi mamy takie nazwiska jak: Puszk-in, Jesien-in, zatem nie widzę w niej znacznika grozy. Ot, przypadek. Put - po rosyjsku to droga. Drogą dla narodu jest, no wprost idealne narzędzie propagandy.

Dzięki za odkopanie i przemyślenia.
I kawa dla Ciebie (od której jestem uzależniona: ) na dobry początek dnia :kofe:

januszek
Posty: 841
Rejestracja: 17 mar 2014, 16:53

sługa i pan

#13 Post autor: januszek » 08 paź 2022, 11:53

eka pisze:
08 paź 2022, 09:13
Put - po rosyjsku to droga
dzięki o tym nie wiedziałem , Oczywiście nie można owego 'in" standaryzować ,ale popełniłem kilka analiz (wierszem) np. Reginy Protmann oczywiście nie nazwisko stanowi o czynach ale czasem (znając czyny ) można nawiązać do np. nazwiska osoby.

zapraszam na stronę rymowanych tam zamierzam coś wrzucić. :kofe:

ODPOWIEDZ

Wróć do „WIERSZE BIAŁE I WOLNE”