-
- Nasze rekomendacje
-
-
Są rzeczy, o których wiemy, że je wiemy. Są rzeczy, o których wiemy, że ich nie wiemy. Ale są też rzeczy, o których nie wiemy, że ich nie wiemy.
Donald Rumsfeld
UWAGA!
JEŻELI JESTEŚ ZAREJESTROWANYM UŻYTKOWNIKIEM I MASZ PROBLEM Z LOGOWANIEM, NAPISZ NAM O TYM W MAILU.
admin@osme-pietro.pl
PODAJĄC W TYTULE "PROBLEM Z LOGOWANIEM"
-
- Słup ogłoszeniowy
-
-
Nasza Użytkowniczka Baska.S94 wydała swoją długo zapowiadaną powieść pt. "Echo obcych wspomnień".
15 maja w Bibliotece Publicznej w niewielkiej miejscowości Boleszkowice w zachodniopomorskim odbędzie się jej pierwsza prezentacja połączona z wieczorem autorskim.
Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy. Więcej informacji, w tym o możliwości zakupu książki znajdziecie tutaj.
PYTANIE DO WSZYSTKICH.
CZY KTOŚ MA POMYSŁ NA SENTENCJĘ MIESIĄCA?
Więcej informacji
JAK SIĘ PORUSZAĆ POMIĘDZY FORAMI? O tym dowiesz się stąd.
Zstąpienie do piekieł
-
Marcin Sztelak
- Posty: 5205
- Rejestracja: 21 lis 2011, 12:02
Zstąpienie do piekieł
Tajemnica wszechświata
– zjadłem pieczone ziemniaki,
a odbija mi się makowcem.
Do tego nie mogę sobie przypomnieć
jaką mamy erę, tuż po północy.
Może lepiej byłoby się zamknąć,
zwinąć w kłębek w kąciku
i czekać na lepszy czas.
Nawet kalendarz szeleści tak cicho
jakby mruczał kołysanki.
Jednak złośliwię, nie zasnę
póki wargi nie zaschną.
I zostały już tylko banały,
takie jak: kocham,
aż poza śmierć i życie.
– zjadłem pieczone ziemniaki,
a odbija mi się makowcem.
Do tego nie mogę sobie przypomnieć
jaką mamy erę, tuż po północy.
Może lepiej byłoby się zamknąć,
zwinąć w kłębek w kąciku
i czekać na lepszy czas.
Nawet kalendarz szeleści tak cicho
jakby mruczał kołysanki.
Jednak złośliwię, nie zasnę
póki wargi nie zaschną.
I zostały już tylko banały,
takie jak: kocham,
aż poza śmierć i życie.
Ostatnio zmieniony 26 maja 2018, 12:33 przez Marcin Sztelak, łącznie zmieniany 1 raz.
- Gorgiasz
- Posty: 1847
- Rejestracja: 16 kwie 2015, 14:51
Zstąpienie do piekieł
To rzeczywiście dziwne.– zjadłem pieczone ziemniaki,
a odbija mi się makowcem.
-
witka
- Posty: 3230
- Rejestracja: 28 wrz 2016, 12:02
Zstąpienie do piekieł
Piekło jak zwykle - po drodze.
Nie bój się snów, dzielić się tobą nie będę. - Eka
-
Alek Osiński
- Posty: 6589
- Rejestracja: 01 lis 2011, 23:09
Zstąpienie do piekieł
A, święta racja, Marcinie.Marcin Sztelak pisze: ↑24 maja 2018, 12:56Tajemnica wszechświata
– zjadłem pieczone ziemniaki,
a odbija mi się makowcem.
Kto wie czy to nie jest właśnie
największa tajemnica wszechświata.
W punkt.
- biegnąca po fali
- Posty: 2603
- Rejestracja: 08 kwie 2016, 18:24
Zstąpienie do piekieł
Nie wiem... jakoś nie leży mi ostatnia strofka. Ewentualnie jeśli w miejsce "i' wstawię "choć", ale też bez przekonania.
Brakuje mi spójności, pociągnięcia urwanej myśli. Aczkolwiek liczę się z tym, że mogłam czegoś nie zrozumieć.
Tak po prostu.
Brakuje mi spójności, pociągnięcia urwanej myśli. Aczkolwiek liczę się z tym, że mogłam czegoś nie zrozumieć.
Tak po prostu.
i przeszłość
dopóki widać ślady
AS...
za zamknięciem powiek wolność
o której nie umiem myśleć
witka
dopóki widać ślady
AS...
za zamknięciem powiek wolność
o której nie umiem myśleć
witka
-
Hosanna
- Posty: 1860
- Rejestracja: 24 cze 2012, 13:50
Zstąpienie do piekieł
może to zabieg stylistyczny ale chce sie upewnić
ma być - złośliwię ?
ma być - złośliwię ?
-
Marcin Sztelak
- Posty: 5205
- Rejestracja: 21 lis 2011, 12:02
Zstąpienie do piekieł
Ma być złośliwię (się), chyba jednak dla jasności wstawię przecinka.
- anastazja
- Posty: 6193
- Rejestracja: 02 lis 2011, 16:37
- Płeć:
Zstąpienie do piekieł
Banał? Nie jeden tworzymy w życiu.
A ludzie tłoczą się wokół poety i mówią mu: zaśpiewaj znowu, a to znaczy: niech nowe cierpienia umęczą twą duszę."
(S. Kierkegaard, "Albo,albo"
(S. Kierkegaard, "Albo,albo"